logo

 

 

 

Fotka uživatele Eduard Zubák.
 

Akademie tanečního umění a sportu DUENDE ve spolupráci s Centrem španělské kultury a vzdělávání pořádá DNY ŠPANĚLSKÉ KULTURY V KOLÍNĚ-DUENDE DE ESPAŇA 28.8. - 31.8. 2015

Festival bude probíhat pod záštitou starosty města Kolína pana Mgr., Bc. Víta Rakušana a  španělského velvyslanectví v Praze, které nám vyjádřilo podporu v naší snaze o propagaci španělské kultury v České republice.

Festival DUENDE DE ESPAŇA (v překladu znamená "DUCH ŠPANĚLSKA) si klade za cíl přiblížit španělskou kulturu nejširší veřejnosti a to za pomoci mnoha smyslů.

Jednou z důležitých součástí španělské kultury, kterou chceme nejvíce přiblížit je flamenco-zapsané do seznamu UNESCO jako světové kulturní dědictví:

Flamenco je umělecké vyjádření zpěvu (cante), tance (baile) a hudby (toqueí). Andalusie v jižním Španělsku je kolébka flamenco, i když flamenco má kořeny i v regionech, jako je Murcie a Extremadura. Cante je vokální projev flamenca, zpívaný muži a ženami, nejlépe sedícími, bez doprovodných zpěváků. Škála pocitů a stavů mysli - smutek, radost, tragédie  a strach - mohou být vyjádřeny prostřednictvím expresivních textů, které se  vyznačují stručností, jednoduchostí a hloubkou. Flamenco je tanec vášně, vyjadřující širokou škálu situací od smutku k radosti. Tato technika je komplexní, která se liší v závislosti na tom, zda umělec je muž (těžší použití nohou) nebo žena (jemnější a smyslné pohyby). Toque neboli umění hraní na kytaru již dávno překonalo svou původní roli doprovodu. Používají se také další nástroje, včetně kastanět, tleskání a dupání. Flamenco se provádí během náboženských slavností, rituálů, církevních obřadů a při soukromých oslavách. Je to odznak identity mnoha komunit a skupin, zejména Gitano (romské) etnické komunity, která hraje zásadní roli v jeho vývoji. Předává se z jedné generace na druhou přes dynastie, rodiny, sociální skupin y a flamenco kluby (tablaos), které hrají klíčovou roli v jeho uchování a šíření.“ Převzato z: www.unesco.org

 

Na všechny semináře je lepší se předem přihlásit. Přihlásit se můžete  na info@duendekolin.cz nebo na tel.: 736 220 842. Na další program festivalu, tzn. vernisáž výstavy,  jazyková pohotovost, není třeba se přihlašovat, prostě PŘIJĎTE, BUDETE VÍTÁNI!:-) 

 ------------------------------------------------------------------------------------------------

Oficiální zahájení festivalu

28.8. v 17h  Vernisáž výstavy  Grafika Tomáše Hřivnáče - GALERIE V ZAHRADĚ, Sokolská 24 Kolín 2

Fotka uživatele Eduard Zubák.
 
 

Koncert flamenco element - poprvé v Kolíně!!!

29.8. v 19:00hod. na krásném historickém KARLOVĚ NÁMĚSTÍ pod širým nebem! VSTUP ZDARMA!!!

Kytara, zpěv: Morenito de Triana; Perkuse: Michael Cába; Flétna: Pavel Križovenský; Klavír: Václav Greif Tanec: Eduard Zubák a Jana Drdácká

Fotka uživatele Eduard Zubák.
 
 http://flamencoelement.cz/ 

Flamenkové taneční dílny:

S Hanou Zubákovou, Janou Drdáckou a Eduardem Zubákem

Taneční centrum Královská - Královská cesta 292, Kolín 280 02

29. - 30.8. 2015 

Fotka uživatele Eduard Zubák.
 
 
 
 

http://www.studio-element.cz/products/jana-drdacka/
https://www.youtube.com/watch?v=0SJ5pHzjP64

Začátečníci 10:00-11:00hod., cena 390,-Kč za oba dny

Mírně až středně pokročilí 10:00-11:30hod., cena 750,-Kč za oba dny

 

Jazyková pohotovost 29.8.-30.8. 14-16hod.

V průběhu festivalu si každý může vyzkoušet minikurz španělštiny s rodilým mluvčím, kde je možné se zajímavou, zážitkovou formou, seznámit se španělským jazykem, případně v něm pokročit o něco dále. Tento minikurz španělštiny jsme nazvali jazyková pohotovost, protože se bude odehrávat v parku J.A.Komenského, kde se bude moci v určených hodinách každý zastavit a posedět-popovídat si s lektorem. Nepůjde tedy o klasický výukový kurz, ale jakousi „rychlou pomoc“ se španělským jazykem. Lektoři jsou rodilí mluvčí, ale umí i česky, takže na jazykové pohotovosti se může zastavit opravdu každý od začátečníků až po pokročilé.. 

 

Beseda - povídání o flamenku s fenomenálním kytaristou Morenitem de Triana

TCKRÁLOVSKÁ - A.T.U.S. DUENDE KOLÍN, ul. Královská cesta 292

30.8.2015 od 12 - 13:30h

Malé občerstvení - Café con leche y tapas je v ceně:) 

Cena 150,-Kč

Fotka uživatele Eduard Zubák.
 
http://www.morenitodetriana.com/
Morenito de Triana (Stanislav Kohútek) se hře na kytaru věnuje skoro 20 let. Začal jako 
samouk, později se formoval u kytarových mistrů Gerarda Nuneze, Nina de Pury a Jose Manuela Tudely. Jako flamenkový kytarista působil ve flamenkových skupinách Andalucía a Los Caminos. Později založil vlastní flamenkovou formaci Lagrima. Od roku 2002 působí jako první kytarista ve skupině světoznámého tanečníka Juana Polvilla, ve flamenkové škole tanečnice Araceli de Alcalá a jako profesor flamenkové hry Escuela flamenca Juan Polvillo de Alcalá. Pravidelně účinkuje a hraje se slovenskou skupinou Los Remedios a Flamenco Element. Zúčastňuje se mezinárodních hudebních festivalů a turné. V letech 2008-2010 spolupracoval na aranžích a hrál v muzikálu Carmen po boku Lucie Bílé.

,,OBJEVUJEME ŠPANĚLSKO"

(hry, tanečky, rytmika, malování a spousta překvapení)

Taneční centrum Královská - Královská cesta 292, Kolín 280 02

31. 08. 2015 13-17hod.

 

VŠE POHROMADĚ JAKO NA DLANI.
NEPŘEHLÉDNĚTE A PŘIJĎTE:)

 

Fotka uživatele Eduard Zubák.


 

bottom